Hitélet 2020

MÁRTON-NAP 2020

“ És becsületbeli dolognak tartsátok, hogy tulajdon kezeitekkel munkálkodjatok.”

Szent Márton tiszteletére a hagyományokhoz híven lúdtollas szépírást rendeztünk az iskola könyvtárában. Az ügyes kis kezek lelkesen rajzoltak a valódi madártollakkal.

KÉSZ RAJZPÁLYÁZAT

2020. November 11. KÉSZ rajzpályázat kiállítás megnyitója és eredményhirdetése

A KÉSZ gyöngyösi tagcsoportja a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jegyében rajzpályázatot hirdetett a gyöngyösi katolikus nevelési, oktatási intézményekben 4 korcsoport számára (óvoda, általános iskola alsó illetve felső tagozatain), melynek címe:

„Minden forrásom belőled fakad” (Zsolt 87,7)

Nagyon köszönjük a sok szép alkotást, melyeket kaptunk a versenyre! Szeretettel gratulálunk a nyerteseknek!  Üdvözlettel: A KÉSZ gyöngyösi tagcsoportja

Díjazottak:

III. helyezett: Zavarkó Eszter Zsófia 8.c
Különdíj: Várallyay Édua 8.c

Iskolamise és elsőáldozók bemutatása

Október 4-én iskolamisén vettünk részt, ahol iskolánk diákjai szolgáltak, Barta Márton káplán atya mellett. A szentmise keretein belül az Elsőáldozásra készülő gyermekek, be lettek mutatva az egyházközség híveinek.

Rendhagyó hittanóra

Rendhagyó hittanóráinkat folytattuk októberben is. Az 5.a osztályos diákokat, Barta Márton káplán atya és Thiago Jackson Costa káplán atya várta a Szent Bertalan templomba egy kis elmélkedésre.
Balog Gyula plébános atyától ajándékba kaptuk a Szent Bertalan Templom déli tornyában található Torony kilátóba a belépőt, amit nagyon szépen köszönünk!

GALÉRIA

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

2020. október 19-én, harmadik alkalommal került megrendezésre az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” a Világ egységéért és békéjéért. A kezdeményezés keresztény közösségektől, Venezuelából indult. Az ihletője a Szent Pió atyától származó idézet, amely szerint „ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni”.
Idén a Jászságban működő, az Egri Főegyházmegye fennhatósága alá tartozó köznevelési intézményeket hívták az eseményre, a jászberényi Jézus Neve templomba.
Iskolánk diákjai és pedagógusai Barta Márton káplán atyával közösen, online kapcsolódott be a közös imádságba a Szent Bertalan templomban, a járványhelyzet miatt elrendelt szabályok betartása mellett.

Iskolatáska szentelés 2020